Dziś została wydana kolejna wersja Angulara. Jakie zmiany niesie ze sobą nowa wersja:
1. Ivy
Najważniejsza zmiana: Angular jest teraz domyślnie kompilowany z użyciem Ivy. Ivy czyli nowy silnik renderujący strony internetowe. Dzięki niemu paczki nowo stworzonych aplikacji mogą zajmować mniej miejsca na dysku. Dzięki czemu aplikacja będzie szybciej otwierała się w przeglądarce użytkownika.
2. Ahead-of-time
Przy uruchomieniu aplikacji za pomocą polecenia
ng serve zostanie wykonana kompilacja ahead of time zamiast just in time. Może to za sobą nieść inne odświeżanie aplikacji w trakcie jej tworzenia.
3. Basic mode, full mode, strict mode
Możemy skonfigurować aplikację pod kątem sprawdzania nazw templatek. W jaki sposób ma się to odbywać. Funkcja ta była do tej pory dostępna jednak teraz jest jeszcze bardziej rozbudowana. Mamy do dyspozycji: basic mode, full mode, strict mode za ich pomocą można definiować w jaki sposób Angular ma parsować templatki komponentów.
4. @ViewChild(...{ static:false}) domyślnie
Użycie @ViewChild w celu wybrania elementu z templatki powinno zawierać opcję static:true lub static:false
np w większości przypadków będzie to. @ViewChild(...{ static:false}) i taka wartość będzie przekazywana domyślnie jeżeli jej nie ustawimy i to jest zasadnicza różnica w Angularze 9. Nie trzeba wartości static ustawiać w przypadku static:false. Jednak gdy chcemy użyć tego typu elementu np. w ngOnInit(). Czyli przed wykryciem zmian w kodzie. Powinna wartość @ViewChild być ustawiona na false
Instrukcja jak zaktualizować aplikację do najnowszej wersji Angulara:
https://next.angular.io/guide/updating-to-version-9 . Są tam również przedstawione większe i mniejsze zmiany, które należy wziąć pod uwagę przy aktualizacji np. aktualnie wspierana wersja TypeScript to 3.6.
Aktualizacja za pomocą CLI:
npm install --no-save @angular/cli@^8.3.15
ng update @angular/cli @angular/core
src:
https://blog.angular.io/version-9-of-angular-now-available-project-ivy-has-arrived-23c97b63cfa3